Tenis Kortları

Alt Yapı :

Sahaların inşa edileceği alan düzgün bir şekilde tesviye edildikten sonra 20cm toprağın içinde kalacak şekilde sahanın etrafı 30x50cm çevre hatılı ile dönülür. Hatıl betonu atıldıktan sonra oluşan havuzun içerisine 20 yüksekliğinde 4 ve 5 numara çakıl ile doldurularak sıkıştırılır. Bu sıkıştırılmış zemin üzerine ortalama 10cm %50 taş tozuyla karışık mekanik stabilize yapılır. Bu işlem sırasında sahaya enlemesine ve tek taraflı metrede binde 6-8 meyil verilir. Bu meyil yağmur sularını sahanın üzerinden rahat akması ve sahanın kuru kalmasını sağlamak için yapılır. Yukarıdaki işlemler sırasında saha sık sık sulanarak zeminin iyice oturması sağlanır ve beton atmaya hazır hale getirilir. Hazırlanan dolgu zemin üzerine çesan çit hasırları serilerek üzerine 10-12cm kalınlığında C20 beton atılarak perdahlanarak akrilik kaplama yapmaya hazır hale getirilir.

Akrilik zemin Kaplaması :

İşveren tarafından hazırlanan beton zemin üzerine Pro-flex. m; tenis, basketbol, voleybol ve diğer sporlar için tasarlanmış akrilik esaslı sistemdir. Pro-flex.m sistem, kaymayı önleyici, yüksek performanslı, muntazam top sıçramasını sağlayan, dayanaklı ve uzun ömürlü, değişik iklim şartlarına uygun, yorgunluğu minimuma indiren, sakatlık riskini azaltan, UV ışınlarından etkilenmeyen ve ekonomik akrilik kaplama yapılır.

Yapılacak işlemler :

  • Beton zeminin basınçlı su ile yıkanması
  • Hava kompresörü ile temizlenmesi
  • 1 kat epoksi astar üzeri kumlama yapılması
  • 1 kat dolgu malzemesi ile zeminin gözeneklerinin kapatılması
  • 2 kat “Precoat 367-200” (Ana renk katları)
  • 2 kat ‘’Overline 367-F’’ ile tenis kortu çizgilerinin çizilmesi

Çevre Tel-Çiti Uygulaması :

3,00m ara ile işveren tarafından hazırlanan beton zemin üzerine 4 adet çelik dübel yardımı ile ankreaj plakalarına 60x2,00mm tel çit direkleri kaynak ile tutturulur. Monte edilen direklere üstten ortadan ve alttan 48x2,00mm borular yatay olarak kaynatılarak tutturulur. Hazırlanan konstrüksiyona bir kat antipas 2 kat yağlı boya yapılır. Boya kuruduktan sonra h:4,00m yüksekliğindeki 40x40x3,00mm PVC kaplamalı örgü teli, örgü telin esnemesini önlemek için 3 sıra gergi teli çekilerek montaj işlemi tamamlanır.1 adet 110x200cm ebatlarında giriş kapısı yapılacaktır.

Oyun Ekipmanları :

Malzeme Cinsi Birim Miktar
Tenis Direği Mapalı İthal Mekanizmalı Çift 1